Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie

Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie

Literatura faktu, reportaż

Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 596
Rozmiar 3,1 MB
Data premiery: 2019-04-03
Tytuł: Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie
Autor: Martel Frederic
Tłumacz: Derelkowska Elżbieta, Dwulit Anastazja, Wisz Jagna
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: francuski
Liczba stron: 596
Data premiery: 2019-04-03
Rok wydania: 2019
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 32395693

Rezygnacja papieża benedykta xvi. O hipokryzji, która stoi za najważniejszymi decyzjami kościelnych hierarchów i wpływa na funkcjonowanie całego kościoła. Spadek liczby powołań kapłańskich. kilkudziesięciu kardynałów oraz setki biskupów i księży zgodziło się rozmawiać z francuskim socjologiem i pisarzem fredericem martelem. Kościelna opozycja wobec papieża franciszka – wszystko to ściśle łączy się z najpilniej strzeżonym sekretem watykanu. Zakaz używania prezerwatyw. Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie Ebook. Bowiem to właśnie w kościele istnieje największa społeczność homoseksualistów na świecie.celibat. Wymawiając te słowa, papież franciszek nawiązał do tajemnicy, którą oszałamiające śledztwo martela ujawnia po raz pierwszy w dziejach kościoła. . Sekret nosi nazwę sodoma. biblijna sodoma została zniszczona przez boga z powodu homoseksualizmu jej mieszkańców. Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie Pdf. Wśród nich znaleźli się zdeklarowani homoseksualiści, którzy odsłonili przed nim świat wielkiej szafy, stanowiącej wygodną skrytkę dla księży gejów, i wprowadzili w pilnie strzeżone tajemnice watykanu. „sodoma” to opowieść o konsekwencjach ukrywania własnej orientacji. Zdaniem martela to homoseksualizm kleru jest kluczem, który pozwala najlepiej zrozumieć pontyfikaty jana pawła ii, benedykta xvi i być może pawła vi oraz papieża franciszka. Najczęściej podwójne życie”. Dzisiaj to w kościele istnieje największa społeczność homoseksualistów na świecie. „za zbytnią sztywnością zawsze coś się kryje. Mizoginia kleru. Tuszowanie przypadków wykorzystywania seksualnego. O podwójnym życiu kościoła.

Komentarze

Waldemar Łakiewicz

Waldemar Łakiewicz

Lektura obowiązkowa. Trzeba i warto zmierzyć się z faktami. Wydaje się, że w Polsce powoli dochodzimy do punktu w którym nastąpi przełamanie tabu związanego z instytucją kościoła katolickiego. Punktu, który inne społeczeństwa i kraje mają już za sobą. Prawda jest bardzo bolesna i trudna- kościół albo przejdzie głęboką reformę, albo utraci rację bytu. Dalsze funkcjonowanie w oparciu o niebotyczną i wołającą o pomstę hipokryzję staje się w dzisiejszym świecie niemożliwe. Autor unika taniej narracji, która skupiała by się jedynie na sensacyjnej stronie skandali obyczajowych Watykanu. Przeciwnie - stara się dogłębnie przeniknąć mechanizmy socjologiczne i psychologiczne stanowiące istotę opisywanych zjawisk. Robi to z ogromną kulturą , pozostając dalekim od złośliwości i taniego antyklerykalizmu. Szczerze polecam , nie bez powodu książka jest bestsellerem na całym świecie.

Anonim

Anonim

Książka ,którą trudno odłożyć. Szybko się czyta pomimo jej objętości. Polecam.

Joanna Nowakowski

Joanna Nowakowski

Swietna lektura zwlaszcza po ogladnieciu filmu braci Sekielskich.

Jula85

Jula85

Brawa za research i odwagę. Świetna książka. Pokazuje mechanizmy socjologiczne.

cavion

cavion

Książka jest bardzo dobrze napisana. Autor ma dużą wiedzę na temat obyczajów panujących wśrodowisku watykańskim. Czyta się bardzo dobrze bo jest ciekawa.

Zostaw komentarz