Tatuażysta z Auschwitz

Tatuażysta z Auschwitz

Literatura piękna obca

Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Liczba stron: 209
Rozmiar 4,8 MB
Data premiery: 2018-04-18
Tytuł: Tatuażysta z Auschwitz
Autor: Morris Heather
Tłumacz: Gucio Katarzyna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 209
Data premiery: 2018-04-18
Rok wydania: 2018
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26060231

To łamiąca serce, a jednocześnie dodająca otuchy opowieść. . Oraz miłość. Miał tatuować numery na przedramionach przybywających do obozu więźniów. Tatuażysta z Auschwitz Pdf. Ich uczucie przetrwało nazistowskie piekło, pobrali się i spędzili razem resztę życia. lale sokołow zdecydował się opowiedzieć swoją historię dopiero po śmierci gity. Zadawać im ból i cierpienie, naznaczać na całe życie. W kolejce do tatuażysty stanęła pewnego dnia młoda, przerażona dziewczyna – gita – a młody lale zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Miał wówczas dwadzieścia sześć lat, znał kilka języków. Wspomnienia lalego wyróżnia niezwykła odwaga i hart ducha głównego bohatera. Tatuażysta z auschwitz to właśnie opowieść sokołowa, którą usłyszała i spisała autorka. lale sokołow trafił do obozu w auschwitz w 1942 roku. Dzięki swoim obowiązkom cieszył się w obozie wyjątkową wolnością, mógł się po nim przemieszczać z większą swobodą niż reszta osadzonych. Tatuażysta z Auschwitz Ebook. Wykorzystał to, by pomagać innym. o auschwitz powstało już setki książek. prawdziwa historia lalego sokołowa, który tatuował numery seryjne na ramionach osadzonych w auschwitz. To właśnie w obozie po raz pierwszy rozmawiali, flirtowali, wymienili pocałunki. Milczał przez ponad pół wieku, tuż przed śmiercią zdecydował się opowiedzieć swoje losy.

Komentarze

Monika Lewandowska

Monika Lewandowska

Pięć gwiazdek nie wystawiam bo mam wrażenie że zarówno początek jak i koniec książki zostały bardzo chaotycznie napisane. Sama historia opisana w książce nie podlega dyskusji że jest cudowną i wzruszającą historią.

Anonim

Anonim

Książka warta przeczytania. Od pierwszej do ostatniej strony książkę czyta sie jednym tchem.

Agnieszka Madra

Agnieszka Madra

Każdy powinien ją przeczytać. Lekcja historii, mówiąca o tragedii ludzi wiezionych w obozach koncentracyjnych. Obowiązkowa lektura dla młodego pokolenia.

Maciej Żmijewski

Maciej Żmijewski

Dobra, mocna lektura podparta mocnymi faktami. Pokazuje, że dzięki otwartości umysłu i pozytywnemu nastawieniu można wiele zdziałać, wręcz można przeżyć ! Wbrew pozorom to historia o miłości, wytrwałości i przywiązaniu. Polecam z czystym sercem !

zener7

zener7

Książka godna polecenia

Rajmund

Rajmund

Bardzo dobra książka dobrze się czyta nie ma zbędnych opisów.

Anonim

Anonim

extra życie w ciekawym świecie. tragicznym. poprawia uczucie jak mamy dobrze w naszych czasach bez hitlerowców, i innych takich!!!

Alina

Alina

Trzeba przeczytać. Świetnie napisana książka. Spojrzenie na Auschwitz z troszkę innej perspektywy. Polecam.

Anonim

Anonim

Książki o Auschwitz są lepsze i gorsze. Ta się dość niepozornie zapowiada, ale im dalej, tym ciekawiej, chociaż to chyba niewłaściwe słowo w przypadku literatury z tego zakresu. Książka niebywale pochłaniająca! Opowiada historię człowieka przedsiębiorczego, zaradnego, niezłomnego. Osobowość tatuażysty godna autentycznego podziwu a nawet zazdrości! No i miłość w tle co w literaturze "obozowej" jednak jest dość niebywałe.

Anonim

Anonim

Książka mi się bardzo podobała, przepiękna i zarazem wstrząsająca opowieść o miłości i chęci przetrwania, polecam.

Anonim

Anonim

Wstrząsająca historia pokazująca obóz koncentracyjny z innej strony. Przeczytałam z zaciekawieniem w ciągu 2 dni. Polecam

Weronika21

Weronika21

Nieprawdopodobna historia, która miała miejsce w tak okrutnym czasie i miejscu. Czasami, az ciężko uwierzyć w to co się czyta. Polecam, książka pochłania

zapolskadaria

zapolskadaria

To książka, którą trzeba przeczytać, piękna historia miłości, która narodziła się w okrutnych warunkach. Mnóstwo informacji jak wyglądało życie w obozie, jak można było sobie radzić. Na pewno pozycja obowiązkowa na liście każdego, kto kocha czytać.

Marta Baczyńska-Strzecha

Marta Baczyńska-Strzecha

Bardzo fajna książka. Dobrze opowiedziana historia.

Wioletta

Wioletta

Polecam .. warto przeczytać , nieprawdopodobne ale niestety prawdziwe

Ewa Dranka

Ewa Dranka

Piękna książka o miłości, o miłości do drugiego człowieka i chęci życia. Polecam każdemu.

BartoszCzyta

BartoszCzyta

Oznakowanie więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych: Tatuowanie więźniów wprowadzono w obozie Auschwitz-Birkenau w 1942 r., po raz pierwszy stosując go wobec grupy 10 000 jeńców sowieckich, którym wytatuowano numery ewidencyjne na piersiach (zamiast wydania im jenieckiego „nieśmiertelnika”). Wkrótce system tatuowania numerów ewidencyjnych wprowadzono w odniesieniu do pozostałych więźniów. Tatuaże z numerami nanoszono u osób dorosłych na wewnętrznej stronie przedramienia, natomiast u dzieci, zarówno narodzonych w obozie, jak i przybyłych z matkami – na udzie. Opis fabuły: Lale trafia do obozu koncentracyjnego gdzie od początku traktowany jest jak każdy inny - zwykły śmieć. Przyrzeka samemu sobie, że za wszelką cenę przeżyje to więzienie. Lale to człowiek o złotym sercu co widzimy już początkowo, gdy zostaje tatuażystą w obozie. Robi to tylko dlatego, że jest święcie przekonany iż inna osoba może zadawać dodatkowy ból, a on sam będzie wykonywać swoją pracę jak najdelikatniej potrafi. To co widzi podczas swojej przekracza ludzkie pojęcie. Jest świadkiem traktowania wszystkich tych ludzi, upokarzania, głodzenia i mordowania. On za wszelką cenę chce oszczędzić cierpienia chociażby w tym co robi. Pewnego dnia tatuuje kobietę o imieniu Gita. Od samego początku w głębi serca wie, że to nie jest zwykła kobieta. Uczucie jakie się właśnie narodziło w jego sercu doprowadza do złożenia wewnętrznej przysięgi - ZROBIĘ WSZYSTKO, ABY GITA PRZEŻYŁA. Ile jest w stanie poświęcić dla tej kobiety ? Dla kogo? Taka książka jak Tatuażysta z Auschwitz wydaje się być lekturą obowiązkową dla każdego. Jest to historia, którą każdy z nas powinien znać. Główny bohater - Lale Sokołow przerywa milczenie i postanawia opowiedzieć historię ze swojej perspektywy. Robi to dość późno, ponieważ dopiero po śmierci Gity. Powieść wywołuje skrajne emocje takie jak przerażenie, smutek, strach, a jednocześnie jest przepełniona wzajemną miłością głównego bohatera i Gity. Tematyka obozów koncentracyjnych nie jest łatwą lekturą i wydaje się, że trzeba do niej dorosnąć. A przede wszystkim mieć już jakąś świadomość tego co się stało. Ciężko napisać, że jest to świetna książka skoro dotyczy obozu koncentracyjnego. Niektóre opisy są naprawdę dla ludzi o mocnych nerwach. Moim zdaniem: Tatuażysta z Auschwitz to historia oparta na wstrząsających wydarzeniach przeżytych przez głównego bohatera. Historia o człowieku, który chciał za wszelką cenę pomóc innym. To kolejna książka, a raczej nowo odkryty skrawek historii Auschwitz o której przyznam się szczerze dużo nie wiedziałem. Od bardzo dawna interesują się tematyką obozów dlatego książek o nich przeczytałem kilka. Ta akurat pozycja należy do jednej z dwóch, które uważam za "najlepsze". Jeżeli tylko interesujecie się tematyką polecam wam bardzo :)

Zostaw komentarz