Król

Król

Literatura piękna polska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 432
Rozmiar 8,5 MB
Data premiery: 2016-10-13
Tytuł: Król
Autor: Twardoch Szczepan
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 432
Data premiery: 2016-10-13
Rok wydania: 2016
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20315313

Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel warszawy 1937 roku. Trwa ostatnie starcie w meczu o drużynowe mistrzostwo stolicy. Żydzi i polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Król Ebook. Nie przypuszczał też, jak wiele w jego życiu zmieni jeden wieczór i spotkanie z kumem kaplicą… targani namiętnościami bohaterowie, żywe konflikty i emocje, wciągająca akcja i jej nieprzewidywalne zwroty. Polskie piekło. Wówczas nie wiedział jeszcze, że w 1937 roku to właśnie szapiro, prawa ręka kaplicy, zabił jego ojca z powodu niespłaconego długu. Literacki knock-out. . Ten wieczór należy do niego. Z żydowskich trybun dobiegają okrzyki na cześć zawodnika klubu makabi warszawa, jakuba szapiry. żydowski gangster. Do tego pierwszy w polskiej powojennej literaturze tak ciekawy i wolny od mitologizowania portret żydowskiego bohatera oraz pasjonujące realia warszawy lat 30. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto woli i eleganckie ulice śródmieścia. Wśród wiwatów jednych i gwizdów drugich, triumfowi szapiry przyglądają się siedemnastoletni mojżesz bernsztajn oraz kum kaplica — stary bojownik pps, socjalista i król warszawskiego półświatka. czterdzieści lat później, w tel awiwie, emerytowany żołnierz mosze inbar pochyla się nad maszyną do pisania, by powrócić do wieczoru, w którym po raz pierwszy ujrzał na ringu pięknego, zuchwałego i niezmiernie pewnego siebie boksera. Xx wieku. Warszawa 1937. nowa powieść szczepana twardocha. piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. A ponad wszystkimi podziałami  zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą. wszystko zaczyna się w zatłoczonej sali kina miejskiego, gdzie rozentuzjazmowana publiczność przygląda się walce bokserskiej. Polscy kibice dopingują reprezentanta legii — znanego falangistę andrzeja ziembińskiego. Król Pdf.

Komentarze

Anonim

Anonim

Szybka reakcja i przesyłka. Polecam tę form zakupów

rynio40

rynio40

Świetna książka polecam autor potrafi wciągnąć czytelnika

Anonim

Anonim

Ciekawy styl, dosłownie połknęłam tę książkę, doskonale się ją czyta.

Anonim

Anonim

Książka wciąga, dobrze się czyta, szybka akcja. Obraz przedwojennej Warszawy wg. wizji autora. Odejmuję jedną gwiazdkę za natłok przekleństw - rozumiem ich potrzebę w celu odzwierciedlenia obrazu środowisk, ale jest ich moim zdaniem za dużo. Polecam.

Anonim

Anonim

Książka przedstawia niesamowity świat a właściwie "półświatek" międzywojennej Warszawy. Utwór "wciąga" czytelnika z każdą stroną coraz bardziej a zakończenie stanowi szokującą niespodziankę. Polecam

IPHONE_USER

IPHONE_USER

Jak wszystkie ksiazki Szczepana Twardoch Historia miesza sie z wspolczesnoscia. Wartka akcja, ciekawe historie roznych nacji.Warta przeczytania.

anonymous

anonymous

To obraz Warszawy z dwudziestolecia międzywojennego, którego próżno szukać w starych filmach. Nie ma tu blichtru, salonów pensji dla panienek ani dworków. To Warszawa z tej drugiej, mniej kolorowej i efektownej strony, ale jakże żywa, mięsista, brutalna, odrażająca i pociągająca zarazem, bo inna, bardziej egzotyczna niż ta zapisana w najbardziej znanych filmach i opowieściach z epoki. Żydowska mafia, nacjonalizm i antysemityzm i krok do II wojny. Warto.

Henry Chmielnicki

Henry Chmielnicki

Swietny obraz kryminalnego swiata przedwojennej Warszawy. Wstrzasajacy opis obozu koncentracyjnego w Berezie Kartuskiej.

Jan Tuchowski

Jan Tuchowski

Bardzo ciekawa książka. W mojej opinii bardzo dobrze opisuje realia ówczesnej Warszawy oraz konflikty społeczne z tych czasów. Język miejscami bardzo wulgarny ze względu na skuteczną próbę oddania wypowiedzi osób z opisywanych warstw społecznych.

daniels

daniels

Piękna historia, która pięknie się czyta...liczę na więcej w tym klimacie. Panie Szczepanie...CONGRATULATION !!!

dzuwunia

dzuwunia

Zdecydowanie warta przeczytania pozycja. Bardzo barwna historia przedwojennej żydowsko polskiej Warszawy. Chwilami okrutna, chwilami wzruszająca, zaskakująca. Trudno się od niej oderwać...

olakodzik

olakodzik

Wciągająca książka - idealna na jesienny weekend! Polecam!

mborino04

mborino04

"Drach" jest niesamowity jedna z lepszych ksiazek jaka przeczytalem," Morfina" i " Król" podobnie. Warto przeczytac .Twardoch zabiera nas w swiat ktory fascynuje ale tez przeraza. Dla ludzi idealizujacych historie ciezka lektura.

Zostaw komentarz