Jeszcze jeden oddech

Jeszcze jeden oddech

Literatura faktu, reportaż

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 232
Rozmiar 1,9 MB
Data premiery: 2016-09-29
Tytuł: Jeszcze jeden oddech
Tytuł oryginalny: When Breath Becomes Air
Autor: Kalanithi Paul
Tłumacz: Małecki Łukasz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 232
Data premiery: 2016-09-29
Rok wydania: 2016
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20313869

Jeszcze jeden oddech Ebook. Zapis determinacji i świadectwo walki. paul kalanithi zmarł w marcu 2015 roku, niemal do ostatniej chwili pracując nad tekstem. W wieku 36 lat, po blisko 10-letniej pracy w charakterze neurochirurga i pod koniec wyczerpującej rezydentury, w momencie gdy paulem zaczęły interesować się najważniejsze instytuty badawcze i najbardziej prestiżowe kliniki, młody lekarz usłyszał diagnozę iv stadium raka płuc.w jednej chwili paul zmienia się z lekarza ratującego życie w pacjenta, który sam podejmuje walkę z chorobą. Jeszcze jeden oddech Pdf. Wyciska łzy i ogromnie inspiruje." „the washington post”"ta książka w piękny i mądry sposób przekonuje nas, że każdego dnia konfrontujemy się ze śmiercią... I zaczyna pisać. Ale prawdziwe pytanie brzmi nie jak długo, lecz jak będziemy żyć – odpowiedzi na to pytanie nie znajdziemy w żadnym podręczniku..." „guardian” . W sumie prawa sprzedano do niemal 40 krajów, między innymi: danii, norwegii, tajwanu, izraela, chin, indonezji, portugalii, rosji."jest w tej niezwykłej książce takie piękne zdanie: bohater podjął decyzję, by nie odwracać wzroku od śmierci. Książka podbiła też rynek brytyjski (w wielkiej brytanii jeszcze jeden oddech miał już 16 dodruków!), kanadyjski, włoski i niemiecki. To zdanie i ta książka są drogowskazem dla wszystkich, którzy znaleźli się w ekstremalnej życiowej sytuacji, a przy tym piękną opowieścią o miłości małżeńskiej w czasie największej próby – śmiertelnej choroby."  jerzy stuhr"poruszająca i mądra prawdziwa opowieść o rodzinie, medycynie i literaturze. Książka niemal natychmiast po wydaniu znalazła się na 1 miejscu listy bestsellerów „new york timesa” i, mimo upływu kolejnych tygodni, już dwudziestu czterech od premiery, nadal je zajmuje. Ta niedokończona książka doskonale oddaje ulotność naszego życia.jeszcze jeden oddech bije rekordy popularności na całym świecie. Wytrwale, strona po stronie, niezależnie od trudności, jakie przynosiła postępująca choroba.jeszcze jeden oddech to szczera, wzruszająca historia wybitnego lekarza, który stanął twarzą w twarz ze śmiercią. poruszająca historia genialnego neurochirurga, który zmierzył się z chorobą jako pacjent.opowieść o odchodzeniu w zgodzie z sobą i ze światem. międzynarodowy fenomen wydawniczy. numer 1 na liście bestsellerów „new york timesa”.paul kalanithi był jednym  z najzdolniejszych amerykańskich neurochirurgów i ogromnym miłośnikiem poezji.

Komentarze

Ania

Ania

Paul Kalanithi „Jeszcze jeden oddech” jest to książka wydana w formie biografii, która potrafi wzruszyć, tworzy miłą atmosferę w świecie medyczny. Wielu z nas dzisiaj załamałoby się, gdybyśmy usłyszeli o diagnozie: IV stadium raka płuc. Paul, lekarz neurochirurg się nie załamał. Czy pogodził się ze swoim losem ? Co czuł się pogodzony, gdy odchodził z tego świata? Czy dr Paul czuł swoje szczęście osobiste i spełnienie zawodowe? Postanowił napisać o tym wszystkim napisać. Przedstawić nam swoją historię życia jako pacjenta i lekarza. Osobiście ujęła mnie postawa Paula jako człowieka, lekarza, gdyż kocha swoich pacjentów, przeżywa osobiście ich przypadki. Polecam przeczytać tę książkę ze względu na to, że jest ona wskazówką dla ludzi żyjących bez braku nadziei. Dzięki tej książce istnieje nadzieja na lepsze jutro w świecie medycyny -leczenia stadium raka płuc. Wyrażam wielki szacunek stronę rodziców, żony Paula – Lucy i ich córki Cody, która dała nadzieje Paulowi, że może nacieszyć się życiem. Nowe życie zamieszkałe, ale pozostawiło ślady włosów ciemnych, które będzie przypominało, jakie miał jak to mówiła o swoim mężu żona dr Paula, która była świadkiem ich miłości oraz choroby.

Anonim

Anonim

Bardzo piękna książka .Porusza serce i pokazuje ostatnie chwile ludzi chorych na raka .

Anonim

Anonim

szkoda że już więcej już nic nie napiszę bo świetnie jest napisana często chwyta za serce a szczególnie końcówka

xlumosx

xlumosx

Bardzo pięknie opisana podróż człowieka przez życie, na które składa się również droga do zostania lekarzem. Wiele jest książek, które powstaje kiedy autor dowiaduje się o terminalnej chorobie, ale tak naprawdę każda historia jest inna. Poruszająca, prawdziwa, refleksyjna. Autor nie pisze tylko o tym, jak bardzo będzie mu brakować z czy y, ale snuje także wątki filozoficzne na temat życia, z którymi zmagał się od lat studenckich. Historia lekarza, ale nie tylko dla lekarzy. Dla wszystkich.

Zostaw komentarz