Alicja w krainie czasów. Czas zaklęty. Tom 1

Alicja w krainie czasów. Czas zaklęty. Tom 1

Literatura obyczajowa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Zwierciadło
Seria: Czas zaklęty
Liczba stron: 275
Rozmiar 4,2 MB
Data premiery: 2016-05-06
Tytuł: Alicja w krainie czasów. Czas zaklęty. Tom 1
Seria: Czas zaklęty
Autor: Grabowska Ałbena
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zwierciadło
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 275
Data premiery: 2016-05-06
Rok wydania: 2016
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 19618746

Alicja w krainie czasów. Czas zaklęty. Tom 1 Ebook. Alicja w krainie czasów. Czas zaklęty. Tom 1 Pdf. nowa fenomenalna trylogia królowej literatury kobiecej,  autorki bestsellerowej sagi "stulecie winnych" – ałbeny grabowskiej. w 1880 roku w podwarszawskim dworku ma przyjść na świat alicja, owoc płomiennego romansu hrabiego jana księgopolskiego ze służącą natalią. Tymczasem hrabia oczekuje narodzin prawowitego dziedzica. Syn z prawego łoża umiera, a hrabia zabiera do dworu tylko malutką alicję, która będzie wychowywała się w dostatku, ale bez miłości ojca i przybranej matki. odprawione niegdyś czary pozwolą alicji żyć tak, jak nie żył dotąd żaden człowiek... . Nie wszystko jednak przebiega po myśli natalii. By to osiągnąć, ucieka się do czarów. Zdesperowana służąca postanawia zrobić wszystko, żeby arystokrata uznał ich wspólne dziecko, a ją samą pokochał.

Komentarze

Wąchając książki

Wąchając książki

Swego czasu uwielbiałam historię, a po kilku latach pozostała tylko miłość do powieści oraz filmów kostiumowych. Nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z powieścią, której akcja dzieje się w XIX-wiecznej Polsce, dlatego powieść Grabowiskiej wydawała mi się po prostu przeznaczeniem, zrządzeniem losu. Czas zaklęty to powieść, która przenosi czytelnika w świat minionych epok, zwyczajów arystokracji i trudu życia plebsu, a również wielkiej miłości, magii i złych duchów.Pierwszy tom jest wprowadzeniem do dalszej części historii. Głównie śledzimy piękne, pełne uczucia zauroczenie Jana Elżbietką, płomienny romans hrabiego z Natką oraz dorastanie cudownej, lecz samotnej dziewczynki, Alicji. Na początku ilość opisów, choć niezwykle barwnych, nieco mnie przytłoczyła. Akcja posuwała się miarowo, ale za wolno, ponieważ preferuję historie dynamiczne. Jednak stopniowo przekonywałam się do zagłębiania się w losy mieszkańców staropolskiego dworku.Bohaterów jest dużo i każdy z nich odgrywa ogromną rolę w całej powieści. Z początku nie ma wyodrębnionej jednej głównej postaci, chociaż później to Alicja, a raczej jej życie, opisuje autorka. Nie będę ukrywać, że autorka zszokowała mnie charakterystyką, która była śmiała, ale również wydawała się prawdziwa. Dokładnie tak wyobrażałam sobie polską arystokrację i Grabowska oddała całkowicie specyficzny, hermetyczny klimat ich świata. Losy rodziny Księgopolskich porywają od pierwszych stron, mimo nieskończonych opisów, a wiele bohaterów wnosi wiele humoru do historii, ale również smutku i samotności. Książka nie jest długa, czyta się ją stosunkowo szybko. Czas zaklęty to opowieść o czasach, których nie znamy, ale również nie zwracany na nie szczególnej uwagi ucząc się historii. Barwne opisy przyrody, przytaczanie zachowań arystokracji, stawianie czoła tematom tabu dla ludzi żyjących w tamtych czasach, magii oraz przesądach. Pierwszy tom Alicji w krainie czasów to idealna pozycja dla fanów powieści kostiumowych oraz osób, które pragną przenieść się do czasów XIX-wiecznej Polski.

Zaczytana do samego rana

Zaczytana do samego rana

15.11.2016Miłość, akceptacja, konwenanse.Zaczytana do samego ranaAłbena Grabowska przenosi nas do drugiej połowy XIX wieku do podwarszawskiego majątku w Kodorowie. A w tymże Kodorowie poznajemy m.in. egzaltowaną hrabinę Elżbietę (dostrzegam podobieństwo do Izabeli Łęckiej), jej kochającego, aczkolwiek niespełnionego w małżeństwie, męża Jana oraz prostą, wiejską pomoc kuchenną w dworku hrabiostwa - Natalię. Hrabia Jan Księgopolski, niezaznający w pełni ciepła, miłości i spełnienia w małżeństwie oddaje się uciechom fizycznym z okolicznymi dziewczętami. Gdy poznaje Natalię, to właśnie w jej ramionach odnajduje to, za czym tęskni w relacji z żoną. Z tego płomiennego romansu na świat ma przyjść dziecko i to w tym samym momencie, kiedy hrabia wraz z hrabiną oczekuje prawowitego dziedzica.Na świat przychodzi Alicja, córka hrabiego z nieprawego łoża. Czytelnik towarzyszy bohaterce w jej dzieciństwie i dorastaniu. A postać to niezwykła! Ma w sobie pewne cechy Ani Shirley: bujną wyobraźnię, ciekawość oraz ogromne pragnienie bycia kochaną i akceptowaną. Ałbena Grabowska ma dar kreślenia historii, które przenoszą czytelnika do czasów i świata dalekiego od współczesności. Robi to barwnie i wielowymiarowo, dając nie tylko opowieść, ale również powiew tamtej atmosfery, obyczajowości i kultury."Alicja w krainie czasów. Czas zaklęty" koncentruje się wokół wielkich, często niezaspokojonych, pragnień, konwenansów, ambicji lub jej braku, osamotnienia i dysonansów społecznych. * Powyższa opinia jest fragmentem mojej recenzji. Całość do przeczytania tutaj:https://zaczytanadosamegorana1.blogspot.com/2016/09/recenzja-ksiazki-alicja-w-krainie.html

Angua

Angua

Wspaniała powieść, nie można się oderwać, naresznie mam drugą część. Tak jak w przypadku Stulecia Winnych - prawdziwa uczta!

Zostaw komentarz