Ci, którzy wierzyli. Stulecie Winnych. Tom 3

Ci, którzy wierzyli. Stulecie Winnych. Tom 3

Literatura obyczajowa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Zwierciadło
Seria: Stulecie Winnych
Liczba stron: 280
Rozmiar 3,5 MB
Data premiery: 2015-04-22
Tytuł: Ci, którzy wierzyli. Stulecie Winnych. Tom 3
Seria: Stulecie Winnych
Autor: Grabowska Ałbena
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zwierciadło
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 280
Data premiery: 2015-04-22
Rok wydania: 2015
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 17161756

Ci, którzy wierzyli. Stulecie Winnych. Tom 3 Pdf. Polskie „tu i teraz” oznacza, że wszystko od mięsa począwszy, poprzez słodycze, na przyborach szkolnych skończywszy, trzeba zdobywać – „kombinować” lub „wystawać” w kilometrowych kolejkach. Szczególnie mocna przyjaźń wiąże go z julią.nadchodzą czasy ciekawe, ale i trudne dla tysięcy polskich rodzin, w tym także dla winnych – budzą się dążenia niepodległościowe, na które odpowiedzią są represje władz skierowane przeciw opozycji. Ci, którzy wierzyli. Stulecie Winnych. Tom 3 Ebook. W tle – skoro życie winnych toczy się w pruszkowie – obserwujemy narodziny mafii, z którą już zawsze miasto to będzie się kojarzyć. Tu dewizy kupuje się od cinkciarzy, kwiaty od badylarzy, a produkty zza żelaznej kurtyny – w peweksie.nasze młode bohaterki  dorastają z jeremim, chłopcem, który przyszedł na świat tego samego dnia, co bliźniaczki, a którego skomplikowane losy już na zawsze  wpiszą się w historię rodziny winnych. Razem z winnymi przeżyjemy wprowadzenie stanu wojennego , pierwsze wolne wybory. w roku 1971, nieopodal brwinowa, w pruszkowie na świat przychodzą kolejne w rodzinie winnych bliźniaczki, córki basi  – julia i urszula. Dziewczynki dorastają w kraju ogarniętym kryzysem. Czy nowa, kapitalistyczna rzeczywistość będzie przyjazna winnym? .

Komentarze

Zaczytana do samego rana

Zaczytana do samego rana

15.11.2016Winni po raz trzeci i ostatniZaczytana do samego ranaTrzeci tom sagi opisuje losy rodziny Winnych w latach 1971-2014. Poprzednia część zakończyła się w bardzo emocjonującym momencie, a ta nie od razu rozpoczyna się odpowiedziami na nurtujące czytelnika pytania. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, choć nie na długo.Jaki klimat epoki wyłania się z książki? Siermiężność czasów komuny, tęsknota za dostępem do dóbr dla zachodniej Europy oczywistymi, strajki na Wybrzeżu, działalność opozycyjna i represje wobec komunistycznego podziemia, czar Peweksu, a potem rozwój gangsterki początków lat 90-tych (akcja tego tomu jest umiejscowiona głównie w Pruszkowie, a tam na tym polu wiele się działo) i szał rozkręcającego się kapitalizmu.Czytelnik poznaje kolejne pokolenie rodziny Winnych, dalej obserwując losy tych, którzy trwają od początku sagi. Ale lata nieubłaganie płyną i z kolejnymi postaciami trzeba się pożegnać. Wątki sagi domykają się, nie pozostawiając pytań w głowie, niedopowiedzeń. * Powyższa opinia jest fragmentem mojej recenzji. Całość do przeczytania tutaj:https://zaczytanadosamegorana1.blogspot.com/2016/08/recenzja-ksiazki-stulecie-winnych-ci.html

anonymous

anonymous

Trzeci tom równie fascynujący co dwa poprzednie. Aż szkoda, że to już koniec :)

Gaelen

Gaelen

Moim zdaniem trzeci tom zawiera duży potencjał na piękną historię. Niestety zbyt wiele postaci plus dodatkowo długi okres czasowy znacząco zaburzają rytm czytania. Często trzeba zatrzymywać się i zastanawiać kim są poszczególni bohaterowie w drzewie genealogicznym rodziny Winnych. Sądzę, że dużo lepiej czytałoby się 4 tomy. Mimo niedosytu polecam. Warto.

Anna Gleń

Anna Gleń

Od pierwszego tomu nie mogłam się oderwać... Pięknie opowiedziana historia, która łączy się z najważniejszymi wydarzeniami w Polsce, ale historia jest tylko "dotknięta", wpływa na losy bohaterów i często je wikła tak, że podejmowane przez nich decyzje nie zaskakują, nie oburzają - ot, są takie, bo okoliczności na nie wpłynęły.... Ostatni tom trochę jakby przegalopowany, a szkoda. Generalnie - polecam

Joanna M.

Joanna M.

na ostatniej części.....Również przeczytane z dużym zainteresowaniem...

Marzena

Marzena

Piękna saga rodziny Winnych, wpleciona w sto lat historii Polski.Trzeci tom trochę mnie rozczarował, prawie pięćdziesiąt lat współczesności pobieżnie opisane a i rodzina tak się rozrosła, że z trudem orientowałam się kto jest czyim dzieckiem.Polecam jednak przeczytać, najlepiej od razu trzy tomy. Czyta się jednym tchem.

Zostaw komentarz