Queen. Królewska historia

Queen. Królewska historia

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Liczba stron: 461
Rozmiar 14,2 MB
Data premiery: 2015-03-09
Tytuł: Queen. Królewska historia
Tytuł oryginalny: Is This The Real Life? The Untold Story of Queen
Autor: Blake Mark
Tłumacz: Michalski Jakub
Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 461
Data premiery: 2015-03-09
Rok wydania: 2015
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 16869073

Głęboka depresja johna deacona po stracie przyjaciela. Gdy elton john usłyszał bohemian rhapsody, zapytał: „czy wyście, k…a, oszaleli?”. mark blake przez lata rozmawiał z trzema żyjącymi muzykami grupy, dotarł także do dziesiątków innych osób – zapomnianych basistów queen czy szkolnych kolegów freddiego. Queen. Królewska historia Pdf. Fascynacja zespołu scrabble’ami. biblia fanów queen, manifest pokolenia, portret fenomenu niepublikowane wcześniej wspomnienia, zaskakujące anegdoty, intrygujące fakty. Śmierć mercury’ego niedaleko miejsca, gdzie 21 lat wcześniej znaleziono ciało jego idola, jimiego hendrixa. Zagrożone losy zespołu, kiedy muzycy genesis próbowali pozyskać do swojego składu rogera taylora. Legendarna gitara briana zbudowana domowym sposobem. Po raz pierwszy możemy tak szczegółowo prześledzić bogatą karierę zespołu uwielbianego przez michaela jacksona i wiele innych gwiazd, przemianę nieśmiałego chłopca z zanzibaru w najbardziej charyzmatyczną postać w historii rocka, a także późniejsze kariery pozostałych członków grupy. z wielką dumą prezentujemy polskim czytelnikom prawdziwą perłę na rynku biografii muzycznych – najlepszą historię queen, jaka kiedykolwiek została napisana. . Queen. Królewska historia Ebook.

Komentarze

Zakazane Lektury

Zakazane Lektury

Bardzo rzetelna i merytorycznie opracowana pozycja dla fanów zespołu Queen. Blake dociera do wielu nazwisk jeszcze sprzed istnienia "Królowej" i próbuje w miarę chronologicznie rozłożyć posiadaną wiedzę. Sięgając po "Queen. Królewską historię" Marka Blake'a nie miałam konkretnych oczekiwań i byłam zaskoczona, że otrzymałam naprawdę skrupulatnie przygotowany tekst. Autor dotarł do wielu osób ze środowiska zespołu, szczegółowo opisał ich pierwsze muzyczne próby, czyli formacje "Smile", "Ibex", "Wreckage". Każdy singiel został tu wspomniany, a jego historia objaśniona. Pojawiają się niezwykle ciekawe anegdotki, na przykład o tym, że Fred podarował Bowiemu buty, bo ten akurat nie miał na nie pieniędzy. Blake nie opuszcza żadnych wydarzeń wpływających na sławę zespołu i sprawiedliwie poświęca każdemu z nich wiele rozdziałów. Książka jest obszerna i dokładna, czasem może przytłaczać, ale jest świetną lekturą po seansie "Bohemian Rhapsody" - naprostowuje fakty przeinaczone w obrazie. Nie mam aż tak rozległej wiedzy, by konkurować z autorem i doszukiwać się błędów merytorycznych, być może takie się pojawiły, ale biorąc pod uwagę fakt jak skryty był (i jest) Deacon, czy jak Freddie pięknie mieszał wszystkim dziennikarzom szyki podając różne wymyślone "fakty" ze swojego życia, należy wziąć pod uwagę jak trudno taką biografię napisać.

niepoczytalna

niepoczytalna

"Queen. Królewska historia" jest wielką encyklopedią wiedzy o jednym z najlepszych zespołów rockowych wszech czasów. Ogromny talent, determinacja, umiejętność porwania tłumów – to wszystko jest widoczne właściwie na każdej stronie. Być może nie jest to najlepsza pozycja na początek poznawania historii Queen, a natłok informacji może przytłoczyć, jednak czytelnicy i fani zespołu, którzy oczekują czegoś więcej niż anegdot (zwykle dość powszechnie znanych) powinni być naprawdę zadowoleni.

ewa

ewa

Dość rzetelny opis i faktycznie dobra biografia, choć nie porywająca. Przeczytałam, bo lubię Queen. Jednak jak ktoś szuka opisów ekscesów Freddiego, to nie tutaj. To jest biografia Queen a nie Mercurego.

Zostaw komentarz