Sven Hannawald. Triumf. Upadek. Powrót do życia

Sven Hannawald. Triumf. Upadek. Powrót do życia

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Liczba stron: 194
Rozmiar 45,2 MB
Data premiery: 2014-03-13
Tytuł: Sven Hannawald. Triumf. Upadek. Powrót do życia
Tytuł oryginalny: Sven Hannawald. Mein Höhenflug, mein Absturz, meine Landung im Leben
Autor: Hannawald Sven, Pramann Ulrich
Tłumacz: Pol Renata
Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Język wydania: polski
Język oryginału: niemiecki
Liczba stron: 194
Data premiery: 2014-03-13
Rok wydania: 2014
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 14624209

Powrót do normalnego życia zajął mu długie pięć lat.apel adama małysza przywrócił mu w polsce należny szacunek, a z czasem również sympatię. Teraz możemy zobaczyć w nim nie tylko sportowego herosa, ale przede wszystkim wrażliwego człowieka, któremu udało się wyrwać ze szponów depresji i uratować własne życie. . 6 sekund rozbiegu, kluczowe 0,3 sekundy na wybicie, 6 sekund lotu.131,5 metra. Napady szału i agresji, anoreksja, lęk przed opuszczeniem domu. sukces ma swoją cenę.czasami zbyt wysoką.kilkadziesiąt milionów osób wstrzymało oddech. Diagnoza: system wypalenia. Czwarte zwycięstwo w czwartym konkursie turnieju czterech skoczni.przepustka do nieśmiertelności.zaledwie dwa lata później jego wspaniale rozwijająca się kariera została nagle przerwana. Sven Hannawald. Triumf. Upadek. Powrót do życia Ebook. Psychiczna presja okazała się nie do udźwignięcia. Sven Hannawald. Triumf. Upadek. Powrót do życia Pdf.

Komentarze

Ice_Man

Ice_Man

Książka idealna dla każdego fana skoków narciarskich z osobna, jak również dla każdego sportowca zawodowego oraz osób planujących w przyszłości zostać zawodowym sportowcem. Książka przedstawia bardzo brutalną rzeczywistość, z która zmierzył się wielki skoczek. Mianowicie: cenę za obalenie wieloletniego mitu o zwycięstwie we wszystkich 4 zawodach w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Przedstawia rachunek, który dostał od życia za odniesienie wielkiego sukcesu. Przedstawia wielką nagonkę dziennikarską na zawodnika, który w jednej chwili jest na świeczniku całym Niemiec, a za chwilę upada. Ta książka powinna dać do myślenia wszystkim wielkim sportowcom, a także każdemu na świecie dziennikarzowi o tym, że należy postępować w granicach zdroworozsądkowych - każdy w swoim zawodzie. O tym, że nie wolno zaszczuć sportowca za brak sukcesów, bo przede wszystkim są to ludzie, nie maszyny. Serdecznie polecam !

Barbara Kilian

Barbara Kilian

,,Sven Hannawald. Triumf, upadek, powrót do życia" Sven Hannawald, Ulrich Pramann Autorami jak i bohaterami są osoby, których raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Jednak dla tych co nie wiedzą Sven Hannawald jest byłym skoczkiem narciarskim, mistrzem świata, oraz zwycięzcom turnieju czterech skoczni. Zdecydowałam się na przeczytanie tej książki z polecenia i nie żałuje czasu, który z nią spędziłam. Ta pozycja jest książką biograficzną, która przedstawia życie zawodowe oraz prywatne Svena Hannawalda od najmłodszych lat do 2014 roku. Książka ta opisuje rywalizację sportową skoczka narciarskiego oraz prywatną trudną walkę z trudnościami życia i zdrowia. Książka pokazuje, że skoki narciarskie to nie tylko zwycięstwa puchary, medale i świętowanie zwycięstw, ale przede wszystkim ciężka praca, codzienne treningi i wyrzeczenia... Książka bardzo mi się podobała i polecam ją wszystkim interesującym się skokami narciarskimi.

Zostaw komentarz