Starcie królów. Pieśń Lodu i Ognia. Tom 2 
(audiobook mp3)

Starcie królów. Pieśń Lodu i Ognia. Tom 2 (audiobook mp3)

Fantastyka, horror

Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Seria: Pieśń Lodu i Ognia
Czas trwania: 34 godz. 59 min.
Rozmiar 1922,6 MB
Data premiery: 2014-02-19
Tytuł: Starcie królów. Pieśń Lodu i Ognia. Tom 2
Tytuł oryginalny: A Clash of Kings
Seria: Pieśń Lodu i Ognia
Autor: Martin George R. R.
Lektor: Banaszyk Krzysztof
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Język lektora: polski
Data premiery: 2014-02-19
Rok wydania: 2014
Format: MP3
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: nie dotyczy
Kopiowanie: nie dotyczy
Indeks: 14515873

Najgroźniejszym wrogiem dla wszystkich bez wyjątku może okazać się nadciągająca zima... wspaniała epopeja george'a r.r. żelazny tron jednoczył zachodnie królestwa aż do śmierci króla roberta. Martina jest opowieścią pełną intryg, zdrad i politycznych rozgrywek o niezwykłej sile oddziaływania. . Starcie królów. Pieśń Lodu i Ognia. Tom 2 (audiobook mp3) Pdf. Starcie królów. Pieśń Lodu i Ognia. Tom 2 (audiobook mp3) Ebook. Wdowa jednak zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a sansa została narzeczoną mordercy ojca, który teraz okrzyknął sie królem. zresztą w każdym z królestw, od smoczej wyspy po koniec burzy, dawni wasale żelaznego tronu ogłaszają się królami. pewnego dnia z cytadeli przylatuje biały kruk, przynosząc zapowiedź końca lata, jakie pamiętali żyjący ludzie.

Komentarze

KATARZYNA OBIJIAKU

KATARZYNA OBIJIAKU

Jeden mankament, chociaż może się nie znam, jon jako jon a nie dzon ( fonetycznie pisane). Jestem pod ogromnym wrażeniem, ciężko się wyłączyć i przerwać słuchanie 😁

Anonim

Anonim

Dobry Lektor całkiem dobrze się go słucha jednak nie jest to to samo co proszę dnia książka raczej audiobook bo bez porównania Słuchowisko jest lepsze niemniej jednak jako zwykła audiobook jest bardzo dobrze nagrane a książka sama w sobie jest bardzo fajna.

Dawid

Dawid

4 gwiazdki a to dla tego że choć historia świetna a lektor jeszcze lepszy to jednak miałem nadzieje na kolejne słuchowiskowy jak było w przypadku pierwszej części, niemniej polecam

Anonim

Anonim

Jestem zawiedziony tym jak słaby jest audiobook względem Tomu 1. Tylko lektor - brak aktorów. Wszystko to powoduje że bardzo traci to na jakości produktu. Tom 1 nieporównywalnie lepszy. Pozostałych części napewno nie kupię jeśli okaże się że są takie same pod tym względem jak Tom 2.

Wkp

Wkp

Saga „Pieśń lodu i ognia” to chyba największy sukces literatury fantasy od czasów dzieło J.R.R. Tolkiena (pomijam oczywiście „Harry’ego Pottera”, bo to jednak zupełnie inny rodzaj powieści, choć reprezentujących ten gatunek). Bestsellerowa, wciąż nie zakończona seria powieści, bijący rekordy popularności serial telewizyjny, którego treść już zaszła o wiele dalej, niż książkowy pierwowzór oraz wiele najróżniejszych dodatków. Nie mogło więc zabraknąć także wersji audio. Po znakomitym pierwszym tomie, który został stworzony w formie pełnoprawnego słuchowiska, dalsze części doczekały się adaptacji w interpretacji jednego tylko lektora. A jednak wciąż warto jest je poznać i wciągnąć się w pełen intryg i walk o władzę fantastyczny świat.Śmierć króla doprowadza do niebezpiecznej sytuacji. Rozpoczyna się walka o tron, do którego roszczą sobie prawa różni członkowie rodu. Spiski, bratobójcze walki i próby zdobycia bądź utrzymania władzy stają się głównym motorem napędowym całej akcji. Jednak nie można zapomnieć o jednym – zbliża się w końcu zima, a w świecie Westeros oznacza ona prawdziwie wielkie niebezpieczeństwo…Trudno jest jednoznacznie opisywać fabułę poszczególnych tomów „Gry o tron”, bowiem historia z jednej strony skupia się na spiskach i walkach, z drugiej pokazuje relacje między bohaterami, a tych bynajmniej nie brakuje. Z tego powodu liczba wątków w miarę rozwoju akcji narasta, ale na szczęście Martin nad wszystkim panuje. I oferuje przy tym czytelnikom naprawdę fascynującą opowieść fantasy, nie stroniącą od magii i niezwykłego, bogatego bestiariusza plus specyficznej mechaniki świata, ale bardzo realną i przyziemną.Wersja audio także nie zawodzi. Po przepięknym słuchowisku, jakiego doczekał się pierwszy tom, zastanawiałem się, jak całość wpadnie w ucho tym razem, kiedy za opowieść odpowiada jeden lektor. Na szczęście Krzysztof Banaszyk z tekstem radzi sobie znakomicie i słucha się go z przyjemnością. A co ważne, nie odczuwa się braku efektów dźwiękowych. Historia broni się sama bez ozdobników. Podsumowując, miłośnicy pierwowzoru, dobrych powieści fantasy i naprawdę solidnych audiobooków, będą bawili się znakomicie. Dlatego polecam „Starcie królów” Waszej uwadze. Naprawdę konkretna propozycja, na wiele długich godzin słuchania.

Aleksandra Suszek

Aleksandra Suszek

Dla fanów serii Gry o tron obowiązkowe pozycje czy to do dłuchania czy czytania! Polecam!

blade76

blade76

Super audiobook. Lektor oddaje atmosferę, jaka panuje w ciągnącej się akcji książki. Polecam wszystkim tym, którym brakuje czasu na czytanie, a mogą słuchać i robić coś innego.

Małgorzata Kosińska

Małgorzata Kosińska

Niestety II część "Pieśni lodu i ognia" nie została zrobiona z takim rozmachem, jak I. Słuchowisko z udziałem R. Więckiewicza, M. Dziędziela, J. Braciaka i A. Kuleszy w rolach głównych bije z pewnością na głowę II część, która słuchowiskiem nie jest i broni się jedynie ciekawym głosem lektora. Do tegoż lektora mam jednak zasadniczą uwagę dot. jego niekonsekwencji w wymawianiu imion bohaterów. Niestety lektor najwyraźniej "zapomniał", jak wymawiał imiona m.in. Jona i paru innych postaci w I części powieści (głównie tych, których imiona rozpoczynają się na literę "j", ale nie tylko). Nie świadczy to o nim zbyt pochlebnie, ponieważ uczestniczył też w realizacji I części, która jest kontynuowane w "Starciu królów". Nie wiem czy to rutyna czy brak profesjonalizmu, ale odbiór nie jest dobry. Okropnie to dekoncentruje, kiedy człowiek zastanawia się, o jakiej właściwie postaci lektor w danym momencie mówi.

Grzegorz Jachna

Grzegorz Jachna

Książka różni się od serialu HBO, na korzyść książki. Brak oprawy dźwiękowej, obecnej w pierwszym tomie, drażni jedynie przez chwilę. Bardziej dziwi zmiana wymowy niektórych imion. Niemniej te mankamenty nie zakłócają przyjemności słuchania.

Jakub Kowalc

Jakub Kowalc

Uwielbiam serię książek Gry o tron, mógłbym słuchać jej nieustannie. Cieszę się, że jest już dostępna w formie audiobooka. Bardzo mi się podobało, że książka jest czytana przez jedną osobę, a nie jak w poprzedniej cześci przez ogormną ilość aktorów. Jedynie brakowało mi efektów muzycznych, ale i tak warto było go przesłuchać.

Bartłomiej Janicki

Bartłomiej Janicki

Pierwsza część ("Gra o tron") zrobiona była ŚWIETNIE, jako słuchowisko z wieloma aktorami, muzyką, efektami, naprawdę urywała głowę. W tym kontekście część druga pozostawia niedosyt - to zwykły audiobook, czytany przez jednego lektora. Poza tym ma się wrażenie trochę jakby lektor pierwszy raz widział książkę na oczy podczas nagrania. Najbardziej denerwujące jest czytanie nazw własnych oraz imion i nazwisk - ja rozumiem, ze pochodzą z angielskiego i można je różnie wymawiać, jest to kwestia umowna, ale wypadałoby zachować w tym względzie ciągłość z pierwszą częścią, poza tym nawet w obrębie tego jednego audiobooka lektor wymawia nazwy i imiona raz tak, a raz inaczej - jak mu się spodoba, co okropnie wkurza. Generalnie jest poprawnie, ale nie dobrze. Realizacji pierwszej części dałbym 6/5 :). Tej daję 3/5. Sama książka oczywiście fajna i wciągająca.

kinku

kinku

Ciekawy, wciągający. Na pewno wart polecenia dla miłośników gatunku

Krzysztof Skubacz

Krzysztof Skubacz

Na samą fabułę książki nie można złego słowa powiedzieć, jednak słuchając jej zaraz po zakończeniu pierwszego tomu "Gry o Tron", "Starcie Królów" a raczej jego interpretacja wypada dosyć blado. To już nie zrobione z rozmachem słuchowisko z muzyką, aktorami i niezwykłym klimatem, a zwykły audiobook gdzie lektor czyta samodzielnie wszystkie kwestie. Zadziwiający jest również fakt, że mimo iż ten sam lektor był narratorem w pierwszej części, w tej wymawia wiele imion i nazwy miejscowości inaczej niż wcześniej. Wprowadza to lekkie zamieszanie i wywołuje grymas na twarzy (przynajmniej mojej), ale co zrobić...Audiobooka polecam każdemu, kto nie ma za wiele czasu na czytanie, ale nie spodziewajcie się fajerwerków po tym wydaniu.

Zostaw komentarz