Mein Kampf. Biografia książki

Mein Kampf. Biografia książki

Literatura faktu, reportaż

Wydawnictwo: Wielka Litera
Liczba stron: 288
Rozmiar 1,9 MB
Data premiery: 2013-03-20
Tytuł: Mein Kampf. Biografia książki
Autor: Vitkine Antoine
Tłumacz: Przewłocki Grzegorz
Wydawnictwo: Wielka Litera
Język wydania: polski
Liczba stron: 288
Data premiery: 2013-03-20
Rok wydania: 2013
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 12907106

Autor śledzi losy mein kampf także po wojnie – opisuje tabu obejmujące tę książkę w niemczech i problemy niemców z przeszłością – prezentuje  różne stanowiska w niemczech wobec tego, jak traktować książkę. . Aż do współczesności (pisze też o związkach nazistów z arabami w ogóle), w indiach (gdzie służy za wehikuł emocji antyzachodnich), turcji oraz we francji. Vitkine pokazuje jak książkę wykorzystywano w oficjalnym instrumentarium władzy nazistów i w indoktrynacji – najpierw kadr partii, młodzieży i szerszych mas – i na  różnych poziomach propagandy stosowanej przez nazistów. autor plastycznie opisuje okoliczności powstania mein kampf (aresztowanie hitlera po puczu monachijskim), potem zmieniających się kolei losu samej książki w niemczech do 1933 i po 1933. Mein Kampf. Biografia książki Pdf. Dalej arcyciekawie  opowiada o jej funkcjonowaniu w świecie arabskim od lat 30. Mein Kampf. Biografia książki Ebook.

Komentarze

jaceny

jaceny

Dla mnie skandalem jest to, że nie można w Polsce dostać legalnego oryginału. Chętnie bym przeczytał w celu zaspokojenia ciekawości i porównał chociażby z książkami Dmowskiego (czy rzeczywiście jak mówi większość maeistremowych, mediów mieli podobne poglądy??). Dzisiaj wszyscy uważają się za specjalistów od nazizmu, a nikt nie przeczytał "Mein Kampf". Poza tym nie potrafię zrozumieć jak to jest, ze "Manifest komunistyczny" Marksa i Engelsa jest wszędzie dostępny za parę złotych, a książka Hitlera jest ocenzurowana, skoro komunizm zabił kilka, czy kilkanaście razy więcej ludzi niż nazizm.

IPHONE_USER

IPHONE_USER

Chetnie przeczytalam ta ksiazke z uwagi na brak jakichkolwiek wiadomosci na temat dojscia do wladzy Hitlera. Chcialam sie dowiedziec dla czego tyle ludzi bylo nim zafasynowanych oraz nie wiedzialo o jego okrucienstwach.

Zostaw komentarz