Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym

Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym

Nauki społeczne i humanistyczne

Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 672
Rozmiar 5,4 MB
Data premiery: 2012-11-07
Tytuł: Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym
Autor: Kahneman Daniel
Tłumacz: Szymczak Piotr
Wydawnictwo: Media Rodzina
Język wydania: polski
Liczba stron: 672
Data premiery: 2012-11-07
Rok wydania: 2012
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 12165476

Dlaczego tak trudno przewidzieć, co zapewni nam szczęście w przyszłości? skąd się biorą trudności w obiektywnej ocenie ryzyka w pracy i codziennym życiu? jakie błędy myślowe wpływają na nasze decyzje, gdy inwestujemy na giełdzie albo planujemy wakacje? na te pytanie nie da się odpowiedzieć, nie wiedząc, jak oba systemy kształtują nasze osądy i decyzje. kahneman wciąga czytelnika do żywej rozmowy o ludzkim myśleniu i pokazuje, kiedy można, a kiedy nie wolno ufać intuicji. trzymasz w dłoniach oszałamiające dokonanie intelektualnego tytana – książkę przystępną, mądrą i głęboką. Kup ją szybko, czytaj powoli i wracaj do niej wiele razy. Dzięki pułapkom myślenia nauczysz się inaczej myśleć o myśleniu.   . Jakie ma znaczenie dla naszych biznesowych strategii fakt, że przejawiamy niechęć do ponoszenia strat i nadmierną pewność siebie. Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym Ebook. Jest jednym z najważniejszych myślicieli współczesności. Thaler współautor książki nudge daniel kahneman – profesor psychologii uniwersytetu princetown, laureat nagrody nobla (2002) z dziedziny nauk humanistycznych za psychologiczne odkrycia, które podważyły model racjonalności ludzkich osądów i decyzji. Radzi, jak wykorzystać potencjał wolnego myślenia, dzieli się praktycznymi wskazówkami i przenikliwymi spostrzeżeniami na temat wyborów w życiu zawodowym i osobistym. Dzięki temu zaczniesz inaczej myśleć i pracować, inaczej pojmować świat i inaczej podchodzić do własnego życia. prof. Jego idee wywarły kolosalny wpływ m.in. Nigdy dotąd nie zgromadził w jednym miejscu owoców swoich wieloletnich badań i przemyśleń, zrobił to dopiero w pułapkach myślenia. jest to książka przełomowa. Kahneman odkrywa przed nami niezwykłe możliwości – ale też błędy i usterki – szybkiego myślenia, wskazując wszechogarniający wpływ intuicyjnych wrażeń na nasze myśli i zachowania. ta książka ukazuje w nowym świetle wiele ważnych zagadnień. Richard h. Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym Pdf. Kahneman objaśnia nam działanie umysłu i opisuje, jak o naszym myśleniu decydują dwa systemu: system 1 – szybki, intuicyjny i emocjonalny oraz system 2 – wolniejszy, ale działający w sposób bardziej logiczny. Na ekonomię, medycynę i politykę.

Komentarze

Krzysztof Leśniewski-Kmak

Krzysztof Leśniewski-Kmak

Lektura obowiązkowa dla każdego, kto pracuje głową...

paco71830

paco71830

Książka bardzo obszerna. Trudno sobie uzmysłowić, iż meandry naszego umysłu są aż tak zawiłe.Autor pisze przystępnym językiem wplatając wiele przykładów z życia. Ta książka potrafi wciągnąć bardziej niż niejedna powieść. Czytam ją w formie ebooka i co chwilę zaznaczam ciekawsze fragmenty do zapamiętania.Po takiej lekturze możemy pochwalić się nowymi ciekawostkami czy też sztuczkami przed znajomymi ;)

moon_child

moon_child

Świetna pozycja, z którą naprawdę warto się zapoznać. Autor napisał ją w sposób przemyślany. Ponadto dostępność ebook po zakupie natychmiastowa. Bardzo wygodnie!

Zostaw komentarz