Prawiek i inne czasy

Prawiek i inne czasy

Literatura piękna polska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 300
Rozmiar 4,2 MB
Data premiery: 2012-09-05
Tytuł: Prawiek i inne czasy
Autor: Tokarczuk Olga
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 300
Data premiery: 2012-09-05
Rok wydania: 2011
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 11853022

Ale książka tokarczuk nie potrzebuje takiej miary. Broni się bowiem czym innym. Prawiek i inne czasy Pdf. Prawiek i inne czasy Ebook. Kościelskich (1997), nike '97 - nagrodą czytelników, paszportem "polityki" (1997) oraz machinerem (1996). "'prawiek' jest jedną z najambitniejszych powieści, jakie powstały w ciągu ostatnich lat. Gdyby więc zasługi mierzyć ambicjami, byłaby ta powieść wielkim wydarzeniem. obsypana nagrodami powieść olgi tokarczuk. Za "prawiek i inne czasy" wyróżniono autorkę nagrodą fundacji im. Pięknem współodczuwania z naturą, umiejętnością znajdywania dramatyzmu w każdej szczelinie istnienia, frapującą refleksją egzystencjalną". przemysław czapliński "ex libris", 1996 nr 98 .

Komentarze

Aleksandra Szypowska

Aleksandra Szypowska

Świat z pogranicza jawy i snu, opisany z wielką łagodnością. Przejmujący - czasami bolesny a czasami kojący - obraz czasu gwałtownych przemian.

agam

agam

W "Prawieku" Olgi Tokarczuk najważniejsze chyba jest to, że elementy realistyczne i fantastyczne/baśniowe przenikają się w sposób niemożliwy do rozdzielenia. Taka kreacja literacka odpowiada moim zdaniem na czytelniczą potrzebę zaczarowania świata, która tkwi w różnym stopniu w każdym człowieku. Dlatego bez oporów, z całą odpowiedizalnością polecam :)

Zostaw komentarz