Anaruk, chłopiec z Grenlandii

Anaruk, chłopiec z Grenlandii

Lektury, pomoce szkolne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Liczba stron: 48
Rozmiar 1,4 MB
Data premiery: 2011-07-08
Tytuł: Anaruk, chłopiec z Grenlandii
Autor: Centkiewicz Czesław
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Język wydania: polski
Liczba stron: 48
Data premiery: 2011-07-08
Rok wydania: 2011
Format: EPUB UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 60583024

Anaruk, chłopiec z Grenlandii Pdf. Anaruk, chłopiec z Grenlandii Ebook. opowieść o mieszkańcach grenlandii – eskimosach. Bohaterem utworu jest mały eskimos od dzieciństwa nawykły do trudnej pracy myśliwego i życia w warunkach polarnych. .

Komentarze

Dimdamdo

Dimdamdo

Czytałam w podstawówce, a teraz całkiem przypadkiem odświeżyłam sobie w nowoczesnej wersji :) Taki reportaż bardziej....Jak na lekturę, zalecaną chyba, dość krwawa i obrazowa. No i to mydło...

Nevermind

Nevermind

Moim zdaniem całkiem fajna książka, opisująca życie Anaruka i jego bliskich na Grenlandii. Oprócz opisów przygód, jest kilka tamtejszych legend. Autor dość dosadnie opisał polowania, co może trochę zniechęcać do czytania wrażliwców. Ale i tak polecam! Nie jest to długa lektura, a sporo ciekawych rzeczy się można dowiedzieć!

Michał-Warszawwka

Michał-Warszawwka

Krótko, treściwie i obrazowo o życiu Eskimosów na Grenlandii . Tak w skrócie można przedstawić tę książkę. Nie potrafię jej jednoznacznie ocenić. Ani świetna, ani zła. Mam wrażenie, że ma zachęcać dzieci do literatury podróżniczej, pozbawionej cukierkowych historii. Myśle, że warto sobie przeczytać!

Izabela89

Izabela89

Bardzo ciekawa książeczka, przedstawiająca przygody Anaruka , dwunastoletniego Eskimosa z Grenlandii! Nawet nie wiedziałam, że to jest w spisie lektur szkoły podstawowej. Wydaje mi się, że jest trochę za mocna, ale może się mylę. W każdym razie dzieci o mocnych nerwach mogą się zainteresować!:)

Katarzyna 1988 Król

Katarzyna 1988 Król

Oj nie wiem, czy powinnam to pisać. To nie będzie klasyczna recenzja. Kiedyś przeczytałam te książkę i ...No zachwytu nie było, ale też nie do końca ją chyba zrozumiałam. Teraz chciałam ułatwić zmagania z nią bliskiej osobie i kupiłam ebooka! Przy okazji sama przeczytałam i powiem tak – teraz było ok.

Zostaw komentarz